O nas

Kim jesteśmy?

Grupą młodych ludzi – studentów i wieku poststudenckim, których łączy jedna pasja – śpiew.

Choć dla uczciwości należałoby zacząć, że przede wszystkim tym, Kto nas łączy i Kto jest źródłem i celem naszych działań jest Pan Bóg. Wierzymy, że to On zebrał nas razem i chcemy oddawać Mu cześć naszym śpiewem, głównie podczas niedzielnych mszy świętych, ale nie tylko.

Wśród nas są zawodowi muzycy – absolwenci szkół i akademii, a także zupełni „laicy”, którzy swoją przygodę ze śpiewem zaczęli tutaj.

Warto też dodać, że choć jesteśmy związani z Kościołem, są wśród nas też osoby poszukujące.

 

Co warto wiedzieć?

Łączymy w sobie elementy scholi i chóru. Jako schola chcemy, by msza święta była w centrum naszego życia. Z tego też powodu w każdą środę spotykamy się w Kościele na Placu Teatralnym aby przygotować się do animowania śpiewu podczas niedzielnych mszy o godz. 17:00 w Duszpasterstwie Środowisk Twórczych. Pamiętając, aby repertuar nie był tylko oprawą mszy, ale jej nieodłączną częścią, uświęcającą modlących się. Podczas Eucharystii wykonujemy wiele prostych pieśni, znanych i nieznanych, czasem skomponowanych przez zaprzyjaźnionych kompozytorów, a czasem przez nas samych. Cenimy także dorobek pieśni dominikańskich ze śpiewnika „Niepojęta Trójco”, który towarzyszy nam bardzo często.

Jako chór kameralny chcemy poznawać te utwory z dorobku muzyki sakralnej, których nie da się śpiewać na mszy. Dlatego też w środy, po nauczeniu się pieśni na niedzielę, uczymy się trudniejszych utworów, które prezentujemy w czasie koncertów i konkursów.

Dyrygent:
Kamil Lisowski. Ponad 10 lat temu odważył się założyć zespół i mimo mnóstwa zmian i zakrętów dalej go prowadzi. . Potrafi nauczyć nawet totalnych nutowych ignorantów. Z wykształcenia teolog, z zawodu pedagog- z wiedzy z obu dziedzin korzysta podczas prób – panując nad grupą i dbając, by wszystko było liturgiczne, a jednocześnie, by nie brakło powodów do radości.